Wspaniały występ młodych szachistów Jelonki!!!

W dniach 12-13 maja 2012 roku w Żarowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich Juniorów ( 8-18 lat ). W zawodach tych startowało aż 9 zawodników naszego klubu!
W grupie 25 chłopców do lat 8 wspaniały sukces odniósł Kuba Łoboda, który zdobył brązowy medal. Jest to pierwszy medal w historii naszego klubu w turniejach rangi mistrzowskiej !!! Bardzo dobrze spisał się Paweł Świątkowski, który do ostatniej rundy walczył o medal, ostatecznie zajmując bardzo wysokie IV miejsce! Paweł uzyskał IV kategorię szachową! Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii osiągnęli również  niespodziewanie wysokie, w odniesieniu do miejsc na liście startowej, wyniki: Michał Wojtaczka zajął 10 miejsce (uzyskał piątą kategorię szachową), Dominik Adamczyk wywalczył 14 miejsce zdobywając V kategorię szachową, natomiast Łukasz Gruszczyński zajął  19. miejsce. W grupie chłopców do lat 10 mieliśmy jednego zawodnika. Franek Horczak zdobywając 4 punkty zajął 10 miejsce wśród 18 zawodników. Wśród 9-latków był na drugim miejscu.  W kategorii dziewcząt do lat 10 startowały 3 nasze zawodniczki. Wiktoria Wąsala z dorobkiem 5 punktów uplasowała się na 6 miejscu, Julia Słowik z 3 punktami zajęła 11 miejsce, a Marta Koza 12 (2,5 pkt).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za wytrwałość i silne nerwy oraz opiekę nad młodymi zawodnikami Zapraszamy na kolejny Turniej o Puchar Złotego Jelonka, który odbędzie się 9 czerwca.

(Andy)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY, TURNIEJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.