Turniej Złoty Jelonek 2012 / II – wyniki

W całym kraju udziela się gorączka związana z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, ale w sobotni poranek 9 czerwca 2012 roku zjawiło się 31 młodych szachistów by powalczyć w drugim z 4 tegorocznych turniejów Grand Prix z cyklu Złoty Jelonek 2012.
Turniej Szachowy Złoty Jelonek 2012 / II
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu głównego organizatora i trenera zarazem pana Andrzeja Dwilewicza oraz kilku rodziców-zapaleńców byliśmy świadkami wielu partii, obfitujących w ciekawe posunięcia. Doprowadzały one do równie ciekawych i czasem zaskakujących rozstrzygnięć. Przy okazji doczekaliśmy się wypełnienia kilku norm na V kategorię i jednej na IV. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Szczególne brawa należą Kacprowi Opałaczowi, który otrzymał specjalny dyplom Fair Play za uczciwe zwrócenie uwagi sędziemu w momencie przyznania mu punktu za zwycięstwo w partii, która się jeszcze nie odbyła.

W grupie zaawansowanej zwyciężył -po raz pierwszy w karierze- Paweł Świątkowski, zdobywając 5,0 punktów. Tylko o 0,5 mniej zdobyła Wiktoria Wąsala plasując się na miejscu drugim. Trzecie miejsce wywalczył rzutem na taśmę Franek Horczak (4,0). Cała trójka reprezentuje nasz Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra. Serdeczne gratulacje. W klasyfikacji generalnej „Złotego Jelonka” nastąpiły przetasowania i zmiana lidera, ale o tym w następnej notatce.

W grupie początkującej zdecydowana wygrana przypadła Karolowi Małemu (6,0), który nie przegrał żadnej partii. To właśnie on wypełnił od razu normę na IV kategorię. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Baczyńskiemu (4,5), który od dziś może poszczycić się V kategorią. Obaj chłopcy są również zawodnikami naszego klubu. Trzecie miejsce i V kategoria powędrowały do Łukasza Graczykowskiego (4,0) z Piechowic, który minimalnie małymi punktami wyprzedził Dawida Głowalę (4,0). Pozostali zawodnicy którzy wypełnili normę na V kategorię: Adam Szuszkiewicz (Piechowice), Michalina Bajor (KSz Jelonka), Łukasz Gruszczyński (KSz Jelonka) i Tymon Wąsiewski. Tu również składami jak najbardziej uzasadnione gratulacje. To miara rozwoju zawodników i ich dobrej pracy na treningach i niejednokrotnie w domu. Życzę dalszych sukcesów.

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia fotorelacji z zawodów (wystarczy kliknąć na dowolne zdjęcie z artykułu) a poniżej komplet wyników.