Marta zwycięża

Trzecia tura tegorocznego cyklu turniejów szachowych Złotego Jelonka przyniosła kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć. W grupie A (rocznik 1999 i młodsi) zagrało 20 zawodników.Turniej Szachowy Złoty Jelonek 2012 / III W turnieju zwyciężyła Marta Koza (5,0 pkt.) wyprzedzając Wiktorię Wąsalę i Pawła Świątkowskiego (oboje po 4,5 pkt.). Dzięki temu w klasyfikacji generalnej po 3 turniejach awansowała na 3 miejsce z dorobkiem 12,0 pkt. Pomimo słabszej dyspozycji na czele bez zmian. Prowadzi Wiktoria przed Pawłem (oboje łącznie mają 13,0 punktów). Słabiej tym razem zagrał Franek Horczak (6 miejsce i 4,0 pkt.), mający do tej pory tylko pół punktu straty do liderów. W konsekwencji zajmuje obecnie 4 miejsce przed ostatnią 4 turą, która odbędzie się w grudniu. Różnice pomiędzy czołową czwórką są jednak niewielkie i wspomniane zawody zapowiadają się arcy-ciekawie. Natomiast normę na V kategorię wypełnił kolejny nasz podopieczny Dawid Kawka. Brawo!!! Specjalne gratulacje za odwagę należą się Julce Dobrowolskiej z Cieplic, która od niedawna uczęszcza na zajęcia prowadzone przez nasz klub i która po raz pierwszy brała udział w turnieju oraz jej tacie za doping.

Turniej Szachowy Złoty Jelonek 2012 / III

W grupie B startowały dzieci z połączonych grup rocznikowych (2005 oraz 2006 i młodsi). W sumie spotkało się 12 dzielnych rycerzy i dam, którzy stoczyli po 7 plastikowych pojedynków. Pierwsze dwa miejsca przypadły zawodnikom KLS Piechowice: Dawidowi Głowali (6,5 pkt.) oraz Tymoteuszowi Wąsiewskiemu (6,0 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik naszego klubu Ksawery Lebiedziejweski z dorobkiem 5,0 pkt. Najlepszą dziewczynką została również zawodniczka KSz Jelonka Jelenia Góra Zuzia Jonio, która uzyskując 4,0 pkt zajęła w klasyfikacji głównej 5 miejsce.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz drobny słodki upominek na osłodę niekiedy bardzo wyczerpujących pojedynków :-)

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem:

http://jelonka.jgora.pl/turnieje/2012/zj/3/results.html

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Marta zwycięża

 1. kibic szachowy pisze:

  warto bylo by dodac iz w czolowce turniejowej z pewnoscia bylby Jakub Łoboda , ktory niestety nie mogł wziac udzualu w drugim turnieju zaliczanym do pucharu, choc po pierwszym byl liderem. pozdrawiam

  • biały skoczek pisze:

   Sukces Kuby został odnotowany przy pierwszym turnieju. Wspomniano również o jego (jako liderze) nieobecności przy relacji po drugiej turze.
   Rozumiem że nie mógł być, ale tak jak nie jest to jego wina tak samo nie jest to wina pozostałych dzieci. Teraz wygrała Marta i oddajmy jej za to chwałę.
   A wyniki turnieju wszystkich zawodników podane są na zalinkowanej stronie.
   Wkrótce będzie również uaktualniona klasyfikacja generalna.

   pozdrawiam
   BS

   • kibic szachowy pisze:

    oczywiscie ze nie jest to wina pozostalych dzieci, i nikt o tego nie sugeruje. Natomiast jesli wymienia sie zawodnikow ktorzy np zajeli szoste miejsce to po drodze jest czwarte i piate a o tych akurat cicho. , i przykro dzieciom bo tylko o to chodzi. pozdrawiam

    • biały skoczek pisze:

     Wzmianka w notce o Franku, który zajał 6 miejsce znalazła się z tego względu, że był on po dwóch turach na „medalowym” trzecim miejscu. Jak najbardziej zatem jest uzasadnione, że trzeba napisać w takim przypadku jak poszło zawodnikowi z czołówki. Wyniki każdego dziecka są uwzględnione na specjalnej stronie turniejowej i nikt nie zostal pominięty. Po drugim turnieju nikt nie zgłaszał pretensji o to że wspomniano o nieobecnym Kubie a nie wspomniano o zawodniku z np. 4 miejsca. Pisząc notki staramy się opisać najważniejsze fakty i nikogo nie urażać. I w takim tonie była również ostatnia notka.

     pozdrawiam
     BS