Wiktoria 2 w 1 – Mikołajkowy Turniej Szachowy z cyklu Złoty Jelonek 2012

Sporym zainteresowaniem cieszył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. W sumie w 5 grupach udział wzięło ponad 80 zawodników. Były to zarazem czwarte i ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Złoty Jelonek 2012.

W głównej grupie A (zaawansowanej) turniej zakończył się zwycięstwem Wiktorii Wąsali. Dzięki dzisiejszej dominacji naszej najlepszej młodej szachistki, która zdobyła 5,0 pkt. puchar za cały cykl powędrował właśnie do niej. Szersze podsumowanie klasyfikacji generalnej pojawi się w następnym wpisie. Słabiej tym razem zaprezentował się Paweł Świątkowski, który miał  do dzisiaj taką samą ilość punktów. Zdobyte 3,5 pkt. uplasowało go dopiero na 6 miejscu, pozwoliło jednak zachować 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w dzisiejszym turnieju przypadło Jakubowi Łobodzie (4,5) a trzecie Karolowi Małemu (4,0). Łącznie w tej grupie startowało 16 zawodników i zawodniczek.

W grupie B (dzieci z rocznika 2005) wystartowało 20 szachistów. Najlepszym okazał się Dawid Głowala, zdobywając 5,0 punktów, minimalnie wyprzedzając Tymoteusza Wąsiewskiego (5,0). Obaj zawodnicy reprezentują KLS Piechowice. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik naszego klubu Piotr Filipowicz, zdobywając jeden punkt mniej (4,0). Wśród dziewczynek w tej kategorii wiekowej najlepsze okazały się zawodniczki KSz Jelonka Dominika Dzionek z dorobkiem 4,0 punktów przed Oliwią Kibiń(3,5) i Magdaleną Wilczyńską (2,5). Warto podkreślić że w klasyfikacji obejmującej zarówno chłopców jak i dziewczynki Dominika i Oliwia zajęły bardzo dobre miejsca odpowiednio: 4 i 6. Brawo.

Grupa C obejmowała dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (rocznik 2006 i młodsze). Tu spotkało się 22 młodych szachowych rycerzy i księżniczek. Bezkonkurencyjny okazał się Ksawery Lebiedziejewski, który wygrał wszystkie 6 partii, zdobywając 6,0 punktów. Drugie miejsce zajął Gniewko Mierzwa z dorobkiem 5,0 pkt., trzecie Jakub Karasiński (4,0).
Wśród dziewczynek najlepsza była Kinga Strzała (4,0 i czwarta w kl. ogólnej) przed Karoliną Lis (3,5 pkt. i 5 w kl. ogólnej) i Mileną Miazgą (3,0). Wszyscy laureaci są zawodnikami naszego Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Gratulacje!

W grupa D rywalizowało ze sobą 11 dzieci z roczników 2000-2004, nie mające dotąd doświadczenia turniejowego. Zawody wygrał Daniel Wylegała przed Nikodemem Świerczem oraz Amelią Żukowska. Amelia ponadto okazała się najlepszą wśród dziewczynek. Drugą najlepszą okazała się Natalia Benecka z Klubu Szachowego Szklarska Poręba a trzecią Aleksandra Kosiorowska.

Dla dorosłych i młodzieży zorganizowana została grupa E, która zgromadziła 12 uczestników.Najlepszym okazał się Lech Rębisz z KLS Piechowice, zdobywając 5,5 punktów, przed Markiem Grabowskim z Wrocławia (5,0) i Adamem Szuszkiewiczem (4,5) z KLS Piechowice.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich dzieci ich rodziców i pozostałych osób dorosłych za przyjazd, wytrwałość i odwagę. Zapraszamy na kolejny turniej w lutym, który rozpocznie nową edycję cyklu Złotego Jelonka.

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem:
http://jelonka.jgora.pl/turnieje/2012/zj/4/results.html

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY, TURNIEJE i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.