Mały Jelonek Lodowy dla Dominiki i Pawła

W słoneczne sobotnie (2013.06.15) przedpołudnieIII Turniej Szachowy - Lodowy Mały Jelonek GP 2013 odbył się III Turniej Szachowy -Lodowy- Małego Jelonka GP 2013 skierowany dla najmłodszych szachistów z klas pierwszych (grupa C) i przedszkoli (grupa D). Organizatorzy zdecydowali się również na mini-turnieje dla najmłodszych, którzy stawili się na takich zawodach po raz pierwszy.

W gronie najstarszych dzieci żadnemu zawodnikowi nie udało się wygrać wszystkich partii. Zacięty bój toczył się do ostatniej rundy. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Dominice Dzionek (5,0 pkt.) i to pomimo porażki z Piotrkiem Filipowiczem (4,0) na zakończenie zawodów. Zwycięstwo to pozwoliło Piotrowi zająć w turnieju 3 miejsce i być drugim w klasyfikacji chłopców. Natomiast Dominice po 2 miejscu w I turnieju i 3 w II w końcu udało się wygrać grupę C. Gratulacje dla naszych zawodników!!! Pochwały należą się również Michałowi Dźwigajowi (5,0) z Przemkowa, który do końca walczył o swoje drugie zwycięstwo i był dzisiaj najlepszym chłopcem a w turnieju zajął drugie miejsce.

W grupie D nie do zatrzymania okazał się dziś Paweł Szarko (SP 11), który pokonał wszystkich swoich przeciwników. Z kompletem 6 punktów odbierał gratulacje za zdobycie pierwszego miejsca. Druga i trzecia pozycja przypadła jego koleżankom z zerówki Kindze Strzale (5,0) i Hani Adaszewskiej (5,0), które przegrały tylko po jednej partii. Było to partie z Pawłem :-) Trzecią najlepszą dziewczynką okazała się Zuzia Maciuszek (4,0) z SP 2, która minimalnie wyprzedziła Jagodę Romejko (4,0) z Przedszkola Okrąglaczek – liderkę po dwóch turniejach cyklu Małego Jelonka 2013. Drugim najlepszym chłopcem w grupie D był dziś dobrze dysponowany Michał Gancarczyk (4,0) z MP 10, a trzecim Kajtek Jakimiak (3,5) z SP 10.
Tym razem dominacja szachowych księżniczek nie była tak wyraźna jak podczas pierwszych dwóch tegorocznych turniejów, w których zajmowały trzy pierwsze miejsca. Widać wyraźnie, że poziom sportowy dzieci wzrasta i nie ogranicza się już tylko do dwóch, trzech osób. Zacięta rywalizacja o zwycięstwo w całym cyklu nabiera tempa i sprawia że do grudnia będziemy mogli emocjonować się fascynującymi pojedynkami. Brawo dla dzieci i brawo dla rodziców, dziadków za wsparcie podczas zawodów i w domu podczas treningów :-) .

Szczegółowe wyniki III turnieju Małego Jelonka obu grup można znaleźć na serwisie cyklu pod adresem:

http://jelonka.jgora.pl/turnieje/2013/mj/3/results.html

Natomiast fotorelacja tutaj.

Dla szachowych debiutantów zorganizowaliśmy dwie grupy.
W grupie D1 zwyciężyli ex aequo Maja Kot i Igor Kozłowski, którzy zgromadzili po 2 punkty. Drugi był Antek Telega a trzeci Szymonek Zubrzycki.
Natomiast w grupie D2 najlepszym okazał się Szymonek Chodor z dorobkiem 2,5 pkt. Drugi był Witek Michałek, trzeci Kuba Bisaga a czwarty Kacper Jaracz.

Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez Kasę Stefczyka. A potem… można już było zajadać się pysznymi lodami. Widziałem wśród nich mój ulubiony, niestety szybko ktoś go porwał. Na szczęście lodówka pana Andrzeja wytrzymała i spełniła swoje zadanie :-) .

Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra serdecznie dziękuje p. Pawłowi Jonczyk za pomoc w druku dyplomów, p. Joannie Wieczorek za gadżety dla dzieci, panom Januszowi Wąsali i Piotrowi Adamczykowi za przygotowanie stołów do gry w piątkowy wieczór, a także wszystkim, którzy pomagali w porządkowaniu szachownic i figurek po turnieju.

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.