Brązowy Jelonek z prezentami

Do historii przechodzą tegoroczne turnieje szachowe Brązowego Jelonka skierowane do dzieci z rocznika 2006 i młodszych. W piątych zawodach -tym razem Mikołajkowych- wzięło udział 52 zawodników i zawodniczek. Dzięki uprzejmości pani Joli pierwszy raz zawody zorganizowano w przestronnej stołówce Szkoły Podstawowej nr 11. Turniej prowadzony był w trzech grupach rozgrywkowych: Wież – Dziewcząt, Wież – Chłopców oraz Hetmanów (zaliczanej do klasyfikacji generalnej Grand Prix 2014 Brązowy Jelonek), w której razem rywalizowali najbardziej doświadczeni młodzi szachiści.

Grupę Wież – Dziewcząt bezapelacyjne wygrała z kompletem punktów Oliwia Ćwiszewska (6,0 pkt.) przed Wiktorią Janikowską (5,0) i Mileną Miazgą (4,0). Wszystkie z KSz Jelonka Jelenia Góra. Radość Oliwii jest tym większa, że jest to jej pierwszy wygrany turniej w karierze :-) Brawo! Wśród 14 startujących zawodniczek trójka wywalczyła normy na kategorie szachowe: Karolina Kryrowicz i Martyna Przybyłowicz na IV, natomiast Marta Niedzielska na V. Gratulujemy.

W grupie Wież – Chłopców rywalizowało 28 zawodników. Zacięta rywalizacja toczyła się do ostatniej -szóstej rundy. W niej to spotkali się niepokonany po pięciu pojedynkach Tomasz Dernoga i o jeden punkt stratny Florian Bednarz. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się Florek, zrównując się punktami z Tomkiem. W korespondencyjnym pojedynku dołączył do nich jeszcze Igor Burda, wygrywając swoją ostatnią partię z Szymonem Wiśniewskim. Cała trójka miała zatem po 5,0 pkt. i o kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza. Tu najlepiej wypadł Florek (15,5), przed Tomkiem (14,0) i Igorkiem (12,5). Zatem podobnie jak Oliwia również i Florek mógł się cieszyć z życiowego sukcesu ,jakim stało się pierwsze turniejowe zwycięstwo. Brawo za walkę do końca dla całej trójki z KSz Jelonka!!! Również w tej grupie kilku chłopców wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe. Są to: Marcin Danielski, Karol Nowik, Szymon Wierzchucki (IV kategoria) oraz Jakub Niski, Szymon Bartosiak, Mikołaj Pietrzykowski, Karol Warzybok (V kategoria). Oklaski dla tych panów!!! :-)

Najmniej liczna rywalizacja toczyła się w mieszanej grupie Hetmanów. Na starcie stanęło tylko 10 zawodników. Podkreślić jednak należy, że grające dzieci prezentują poziom nieco wyższy od pozostałych. To prawdziwi „siłacze” w tej grupie wiekowej. Dodatkową motywacją były puchary i nagrody książkowe , o które walczyli przez cały rok w ramach cyklu Brązowy Jelonek Grand Prix 2014. Dziś najlepszy okazał się Paweł Szarko z dorobkiem 5,0 pkt. Drugi był Piotr Kołodziejski (4,5) a trzeci Ksawery Lebiedziejewski (4,0). Wszyscy KSz Jelonka. Nieco słabiej zagrał czwarty dziś Marek Madej (4,0) z Chocianowa, który jako jedyny miał realne szanse „dogonić” piątą Kingę Strzałę (3,5) w klasyfikacji generalnej cyklu Brązowego Jelonka. Kinga również nie zagrała dziś dobrego turnieju, ale to wystarczyło, by cieszyć się ze zwycięstwa, które jest efektem całorocznej pracy i startu w pięciu zawodach: czekoladowych, pizzowych, lodowych, soczystych i mikołajkowych. Drugie miejsce w całym cyklu zajął wspomniany już Marek Madej, a trzecie Paweł Szarko. Ta trójka mogła się cieszyć z pucharów. Serdeczne gratulacje za wytrwałość, pracę na treningach. W klasyfikacji dziewcząt złoto dla Kingi, srebro dla Zuzi Maciuszek, a brąz dla Oliwi Ćwiszewskiej. W klasyfikacji chłopców złoto dla Pawła, srebro dla Marka, a brąz dla Adriana Tarawskiego z Przemkowa.

Po ciężkich zmaganiach przyszedł czas na nagrody. Tym razem Święty Mikołaj miał „duże wsparcie” ,dzięki czemu zarówno nagrody, jak i upominki były większe niż zwykle. Każdy uczestnik zawodów niezależnie od zajętego miejsca cieszył się ze słodkich upominków i drobnych gadżetów. Zwycięzcy dodatkowo oczywiście z medali. Tradycyjnie też wszyscy otrzymali pięknie wydrukowane dyplomy, dzięki uprzejmości … (nie)ważne ,przecież są mikołajki. W każdym bądź razie dziękujemy  dzieciom za start ,a rodzicom za pomoc w wypisywaniu dyplomów, porządkach po turnieju i wszelką inną której doświadczyliśmy nie pierwszy już raz.

Fotorelacja z Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla dzieci z cyklu Złoty i Brązowy Jelonek 2014

Pełne wyniki turnieju dostępne są w serwisie chessarbiter.com pod linkami:

Grupa Wieże – Dziewczęta
Grupa Wieże – Chłopcy
Grupa Hetmany

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE, WYNIKI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.