Marek Madej brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Wspaniałe wieści napłynęły z Koszalina, gdzie w dniach 4-6 sierpnia- rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. W kategorii chłopców do lat 10 zawodnik naszego klubu Marek Madej zajął 3 miejsce. To największy -jak dotąd- sukces w historii KSz Jelonka. BRAWO!!! Gratulacje. Marek w 11 partiach zdobył 8,5 pkt. Jedyną partię, którą przegrał to pojedynek w 9 rundzie z późniejszym Mistrzem Polski Bartoszem Fiszerem (9,0 pkt. – UKS SP 321 Warszawa – Bemowo). Drugie miejsce dla Jana Wojdaka (9,0 pkt. – RASZYN Poznań), z którym Marek zremisował. W tej kategorii wystartowało 127 zawodników. Wśród nich był również nasz Piotrek Kołodziejski. Wywalczył połowę możliwych punktów 5,5 i ostatecznie uplasował się w drugiej połowie tabeli. Dobry występ zaliczył również Kacper Karp. Z dorobkiem 7,0 pkt. w kategorii chłopców do lat 8 zajął bardzo dobre 10 miejsce wśród 80 zawodników. Był najlepszym zawodnikiem z Dolnego Śląska. To najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej juniorów uzyskany przez zawodnika KSz Jelonka w dotychczasowych startach na imprezach tej rangi. Wśród dziewcząt mieliśmy dwie reprezentantki w kategorii do lat 10. Wśród 71 juniorek całkiem dobrze zagrała Wiktoria Janikowska, plasując się z dorobkiem 6,5 pkt na miejscu 19. Apetyt po pierwszym dniu mistrzostw wzrósł, gdy po 4 partiach nasza młodziutka zawodniczka z dorobkiem 3,5 punktów zajmowała 3 miejsce. Warto jednak podkreślić iż w końcowej klasyfikacji wśród zawodniczek 9-letnich (rocznik 2007) była 5. Są zatem dobre rokowania na rok przyszły, gdyż ponownie będzie mogła startować w tej samej kategorii wiekowej. Druga z naszych dziewcząt Oliwia Ćwiszewska zanotowała swoisty „falstart” na początku zawodów. Lepiej poszła jej druga połowa mistrzostw. Było jednak za późno by zająć dobrą lokatę. Ostatecznie z dorobkiem 4,5 pkt. zajęła miejsce w drugiej połowie tabeli.

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.