Drużynowe Mistrzostwa Szkół w szachach

W dniach 8-10 listopada 2016 w Jeleniej Górze rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Szkół w szachach 2016/2017. Zawody zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu przy współpracy Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra. Licznie reprezentowali barwy swoich szkół nasi juniorzy. Grano w zespołach 4 osobowych, w których na przynajmniej na ostatniej szachownicy grała dziewczynka. Tempo gry 15 minut na zawodnika na partię, systemem kołowym czyli każdy z każdym. Najciekawiej wyglądała rywalizacja na poziomie Szkół Podstawowych. Próbę przełamania wieloletniej dominacji SP 11 podjęła SP 6. Kojarzenie sprawiło że obie reprezentacje spotkały się w ostatniej rundzie. Pojedynek zakończył się remisem 2:2, który w końcowej klasyfikacji okazał się zwycięski dla „jedenastki” (Kacper Karp, Paweł Szarko, Wiktoria Janikowska, Kinga Strzała), która zdobyła 9,0 pkt. meczowych. Zaledwie pół punktu na szachownicy dzieliło „szóstkę” (Jakub Bartłomowicz, Michał Cieszkowski, Aleksandra Zielińska, Oliwia Niemiec) od złota. Ostatecznie z dorobkiem 8,0 pkt meczowych wywalczyli srebro. Brązowy medal z dorobkiem 5,0 pkt. przypadł SP 10 (Michał Mędrak, Jagoda Romejko, Miłosz Kaszewski, Katarzyna Michalak). Cieszy wyrównany i coraz wyższy poziom rozgrywek.

Rywalizacja gimnazjalistów została zdominowana przez Gimnazjum przy ZSO nr 1. Co prawda w bezpośrednim pojedynku zremisowali z najgroźnieszym rywalem, czyli PG 1, ale w pozostałe pojedynki wygrywali 4:0. Natomiast „jedynka” zaliczyła jeszcze potknięcie (remis) w starciu z PG 4 i ostatecznie musiała zadowolić się „srebrem”. Gimnazjum „Żeromskiego” (7,0 pkt), którzy wywalczyli złoto: Horacy Jaroszewicz, Jedrzej Kałas, Mateusz Przybylski, Milena Kaczmarek. Srebrne drużyna PG 1 (6,0 pkt.): Piotr Kuban, Krzysztof Patronik, Krystian Szpakowski, Agata Dwilewicz. Brąz wywalczyło PG 3 (4,0 pkt.) (Dawid Wierzejski, Eryk Wizła-Kubiak, Dominik Simko, Nadia Romaniuk).

Najwięcej, bo aż 8 zespołów zgłoszono do rywalizacji w Licealiadzie. Bezdyskusyjnie najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych „Chemik”, która w składzie: Katarzyna Dwilewicz, Konrad Szyłak, Sandra Berej, Justyna Lichosik wygrała wszystkie mecze i z kompletem 14 punktów zdobyła złoto. Drugie miejsce z dorobkiem 12 pkt. przypadło w udziale Zespołowi Szkół Elektronicznych. Alan Sadkowski, Daniel Tkaczuk, Jakub Siedlecki i Maja Sikora ulegli tylko zwycięzcom. Brązowy medal (10 pkt.) dla I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, który grał w skłądzie: Rafał Rzempała, Bartosz Czyżewski, Filip Chałupka, Natalia Rozum.

Końcowe wyniki na chessarbiter.com:
Igrzyska (Szkoły Podstawowe) 2016/2017

Gimnazjada 2016/2017

Licealiada 2016/2017

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE, WYNIKI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.