115 zawodników na Mistrzostwach Jeleniej Góry!!!

Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zorganizował 6 maja 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze VI Mistrzostwa Jeleniej Góry Przedszkolaków oraz Mistrzostwa Juniorów Młodszych (uczniów szkół podstawowych) w szachach. Łącznie w rozgrywkach wystąpiło aż 115 dzieci (!), co wskazuje na stały rozwój tej dyscypliny w naszym mieście. Widać również chęć udziału dzieci w tego typu zawodach. Rozgrywki na stałe weszły do kalendarza imprez Jeleniej Góry, ponieważ rokrocznie turniej jest dofinansowywany przez Urząd Miasta. Pomocy w organizacji udziela także Międzyszkolny Ośrodek Sportu oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. W godzinach porannych zagrały przedszkolaki, później wystąpiły dzieci  8-13-letnie.

W grupie przedszkolaków w kategorii dziewcząt Mistrzynią Jeleniej Góry Przedszkolaków w szachach na rok 2017 została Daria Jarosz z Niepublicznego Przedszkola Zaczarowany Parasol w Cieplicach. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Karp ze Szkoły Podstawowej nr 11, natomiast brązową medalistką została Emilia Basta (Zaczarowany Parasol). Wśród chłopców Mistrzem Jeleniej Góry Przedszkolaków w szachach na rok 2017 został Łukasz Wojciechowski (SP 11), drugi był Miłosz Miechur (Niepubliczne Przedszkole Piątka5), na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Barnaś (Miejskie Przedszkole nr 27 Okrąglaczek). Pełne wyniki dostępne są w serwisie chessarbiter.com:
Dziewczynki (przedszkolaki) – wyniki    Chłopcy (przedszkolaki) – wyniki

W Mistrzostwach Juniorów wystartowały dzieci z niemal wszystkich jeleniogórskich szkół, które współpracują z Klubem Szachowym Jelonka Jelenia Góra. W kategorii D-9 (dziewcząt do lat 9) Mistrzynią została Julia Salamon (SP 8), srebrną medalistką Aleksandra Zielińska (SP 6), a brązową Katarzyna Michalak (SP 10). W grupie D-11 z tytułu cieszy się Jagoda Romejko (SP 10), wicemistrzynią została Wiktoria Janikowska (SP 11) a trzecie miejsce zajęła Oliwia Ćwiszewska (SP 2). W kategorii D-13 Mistrzynią Jeleniej Góry AD 2017 została Wiktoria Sokal (SP 11). Drugie miejsce zajęła Alicja Wowk (SP 6), a trzecie Dominika Dzionek (SP 11).

Wśród chłopców najwięcej uczestników, bo aż 33 zgromadziła grupa C-9 (do lat 9). Tytuł Mistrza wywalczył Karp Kacper (SP 11). Drugie miejsce dla Aleksandera Gerono (SP 11), trzecie dla Michała Cieszkowskiego (SP 6). Rywalizację w kategorii C-11 zdominowali juniorzy z SP 11: najlepszym jeleniogórzaninem okazał się Paweł Szarko, wicemistrzem został Igor Burda a brązowym medalistą Karol Nowik. Z kolei w najstarszej grupie C-13 zabrakło na podium reprezentanta największej miejskiej podstawówki. Rywalizację wygrał i cieszył się z pucharu i złota Jakub Bartłomowicz (SP 6), srebro wywalczył Dominik Adamczyk (SP 2), a brąz Piotr Filipowicz (SP 8). Pełne wyniki dla poszczególnych grup dostępne są pod poniższymi linkami
Dziewczynki D-9
Chłopcy C-9
Dziewczynki D-11
Chłopcy C-11
Dziewczynki D-13
Chłopcy C-13

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, a dorosłym za opiekę nad dziećmi.

(Andy)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE, WYNIKI i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.