Dwa złota, srebro i brąz na Mistrzostwach Dolnego Śląska!!!

W dniach 23-24 września 2017 roku w nieodległym Żarowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. W zawodach wystartowało 27 zawodników Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra, który pokrył koszt wpisowego (łącznie 540 zł). Z mistrzostw jedyny miejski klub szachowy wraca z sukcesami. Mistrzem Województwa w kategorii chłopców do lat 9 został Kacper Karp (6,5 pkt.), wyprzedzając drugiego Michała Grzebieniowskiego (6,0) z MOK Głogów oraz Błażeja Grota (5,5) z KSz Polonia Wrocław. W kategorii dziewcząt do lat 11 Mistrzynią została Wiktoria Janikowska a wicemistrzynią Jagoda Romejko (obie zdobyły po 5,5 pkt.) wyprzedzając trzecią Wiktorię Olszewską (5,0) z UKS SP3 Bogatynia. Niespodziankę sprawiła również Aleksandra Zielińska (5,0), która w kategorii dziewcząt do lat 9 zdobyła brązowy medal i została trzecią najlepszą zawodniczką na Dolnym Śląsku.

Nieco lepsze były tylko reprezentujące KSz Polonia Wrocław mistrzyni Wiktoria Śmietańska (6,5) oraz Julia Salamon (6,0). Warto dodać, że Ola była jedyną zawodniczką w stawce która „urwała” pół punktu zwyciężczyni remisując w bezpośrednim pojedynku. Cieszy fakt że po raz kolejny z poważnych zawodów nasi juniorzy przywożą medale i wartościowe wyniki w rywalizacji z bardziej doświadczonymi i bogatszymi ekipami. Tym bardziej że co rusz pojawiają się mniejsze lub większe problemy w codziennym funkcjonowaniu niezależne od klubu. Gratulacje dla laureatów!!! Podziękowania za logistykę (i nie tylko) dla jak zwykle niezawodnych rodziców. Zdjęcia „na gorąco” medalistów autorstwa p. Marcina Korzekwy ze Świdnicy. Wkrótce pełna galeria klubowa p. Urszuli Trusewicz.

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY, TURNIEJE, WYNIKI i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.