7 miejsce w Mistrzostwach Drużynowych

W ostatnią sobotę października (28.10.2017) w legnickim Domu Kultury Atrium odbyły się III Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. Grano na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 sekund za każdy wykonany ruch na zawodnika na partię. W zawodach wystartowało 16 drużyn. KSz Jelonka wystawił 4 zespoły (w tym jedną pod szyldem SP 11). Zgodnie z oczekiwaniami najlepszy rezultat zanotowała pierwsza drużyna, która w odmłodzonym składzie (Jakub Bartłomowicz, Piotr Kołodziejski, Kacper Karp, Wiktoria Janikowska) do końca walczyła o medal, ale ostatecznie zajęła 7 miejsce z dorobkiem 8 punktów meczowych i 16,5 pkt. z szachownic. Niestety w ostatniej rundzie uległa 1:3 dużo bardziej doświadczonej i starszej ekipie KSz Miedź Legnica (12 pkt. meczowych / 21,0 z szachownic), która finalnie zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Drugie miejsce przypadło drużynie MDK Fabryczna Polonia Wrocław (10 / 20,0), a trzecie MUKS MDK Śródmieście Wrocław (10 / 18,0). Na osłodę pozostaje bardzo dobry wynik indywidualny Kacpra Karpa (6,0 pkt.), który dał mu pierwsze miejsce na 3 szachownicy. Brawo!!! Dobry występ zanotowała również druga nasza drużyna (Piotr Jaracz, Piotr Filipowicz, Miłosz Kaszewski, Jagoda Romejko), która startując z ostatnim numerem startowym zajęła 9 miejsce z dorobkiem 6,0 punktów meczowych i 12,5 pkt. z szachownic. Pozostałe zespoły zbierały cenne doświadczenia. Ostatecznie udało się uciec z ostatniego miejsca. Zarówno ekipa SP 11 jak i KSz Jelonka III zdobyły po 4,0 pkt. meczowe. Zarząd klubu serdecznie dziękuje rodzicom za niezbędną wyjazdową logistykę. Pani Urszuli Trusewicz za fotoreportaż (zdjęcia wkrótce na fb).

Wyniki: Drużynowe | Indywidualne

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY, WYNIKI i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.