Turniej z okazji Święta Niepodległości rozstrzygnięty

W dniu 11.11.2017 roku w gościnnym Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze-Cieplicach miał miejsce Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości. Rozgrywki toczyły się w 3 grupach wiekowych do lat 7, 9 oraz w najsilniejszej grupie OPEN, w której obowiązywała klasyfikacja do 11 oraz 14 lat. Pomimo, iż część zawodników KSz Jelonka Jelenia Góra uczestniczyła lub uczestniczy w innych turniejach rozgrywanych w całej Polsce, łącznie w 3 grupach wzięło udział 96 młodych osób! W grupie G7 -wśród 26 dzieci- zwyciężył Łukasz Wojciechowski (5,5 pkt) przed 5-letnim(!) Remigiuszem Trusewiczem -zajął również I miejsce w klasyfikacji do lat 6- (5,0 pkt) oraz Szymonem Wojciechowskim (4,5 pkt). Najlepszą dziewczynką okazała się Zuzanna Karp (5,0). W bardzo licznej, bo 42-osobowej grupie G9 bezdyskusyjnym zwycięzcą został Michał Cieszkowski (wygrane wszystkie partie i 7,0 pkt). Drugie miejsce zajął Jakub Trusewicz (6,0), będąc jednocześnie najlepszym 8-latkiem. Ponieważ nagroda przysługiwała tylko z jednego tytułu statuetkę za drugie miejsce otrzymał Szymon Soból (5,5), a za trzecie do Kacper Chęć (5,0). Najlepszą dziewczynką okazała się Cecylia Horczak (4,0). Trzeba podkreślić iż rywalizacja była bardzo zacięta a w pierwszej 10 różnice punktowe były niewielkie i każdy z zawodników był blisko podium. W grupie OPEN (28 startujących) zwyciężył, Nikodem Świercz (6,0 pkt), drugie miejsce przypadło Piotrowi Filipowiczowi (5,0), a trzeci był Michał Wojas (5,0). Nagrodę dla najlepszej dziewczynki odebrała Kinga Strzała (4,0). W kategorii do 11 lat pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Janikowska (6,0), drugie miejsce przypadło Jagodzie Romejko (5,0), a trzeci był Paweł Szarko (4,5), natomiast najlepszą dziewczynką została Oliwia Ćwiszewska (4,0). Warto zauważyć, iż o podziale dwóch pierwszych miejsc między Nikodema i Wiktorię (oboje zdobyli tyle samo punktów), a tym samym zwycięstwie całej grupy OPEN zdecydowało 0,5 pkt. punktacji pomocniczej! KSz Jelonka Jelenia Góra składa serdeczne podziękowania pod adresem: p. Dyrektora Bogdana Helika (za udostępnienie kompleksu Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych), p. Elwiry Pindyk (za wspaniałe nagrody i pyszny catering) oraz p. Jarosława Strzały (prywatnie taty jednej z zawodniczek KSz Jelonka za przygotowanie sal).

Pełne wyniki turnieju dla poszczególnych grup w programie Chessarbiter:
Grupa OPEN
Grupa G9
Grupa G7

(Tomasz)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE, STARTY, WYNIKI i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.