Pani Ola, słońce i piąte miejsce

W rozegranej w miniony weekend (20-22.04.2018 r.) III Dolnośląskiej Lidze Juniorów w Kudowie-Zdroju, Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra reprezentowały 2 sześcioosobowe zespoły. W Jelonce I na kolejnych szachownicach zagrali: Jakub Bartłomowicz, Bartłomiej Wilk, Piotr Kołodziejski, Kacper Karp, Kinga Strzała, Aleksandra Zielińska, natomiast w Jelonce II – Piotr Jaracz, Michał Wojas, Jakub Błaszkiewicz, Jakub Trusewicz, Patrycja Wilk oraz Jagoda Romejko. Oba zespoły odnotowały bardzo dobry występ, ostatecznie zajmując miejsce piąte (Jelonka I) oraz dwunaste (Jelonka II). Należy zauważyć, że w relacji do miejsc zajmowanych na liście startowej, Jelonka I odnotowała przesunięcie o 5 miejsc, a Jelonka II o 4 pozycje w górę, co wskazuje na największy progres obu drużyn Jelonki spośród wszystkich 16 zespołów. Piąte miejsce Jelonki I oznacza, że wyprzedziliśmy połowę drużyn z Wrocławia, a także wiele I i II zespołów z innych klubów.

Indywidualnie, po 7 rundach najlepsze miejsca (premiowane nagrodą finansową od Organizatora) odnotowali: Piotr Kołodziejski (5,5 pkt. i 3 miejsce na 3 szachownicy) oraz Jagoda Romejko (5,5 pkt. i 3 miejsce na 6 szachownicy). Wyrazy specjalnego uznania należą się najmłodszej z jeleniogórskich zawodniczek – Aleksandrze Zielińskiej (4 pkt. na 6 szachownicy). Pani Ola (dla wtajemniczonych) wspaniale reprezentowała miejsce w pierwszym zespole Jelonki zapisując na swoje konto wygrane partie ze starszymi, mocniejszymi i bardziej utytułowanymi przeciwniczkami. Równie dobry, choć odrobinę pechowy występ zanotowali dwa inne Jelonki – Jakub Bartłomowicz (4,5 pkt. na 1 szachownicy) oraz Kacper Karp (5,5 pkt. na 4 szachownicy). Obaj wypracowali identyczny, bardzo wysoki ranking uzyskany (1988 pkt.) co oznacza, że do tzw. „częściówki” do I kategorii męskiej PZSzach zabrakło 1 remisu. Kacper zdobył tyle samo punktów na 4 szachownicy co najlepsi zawodnicy, którzy odebrali nagrody finansowe za miejsca 1-3. Niestety, w tym przypadku o kolejności nagród decyduje miejsce całego zespołu. Nieubłagane są te szachowe zasady.

Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra serdecznie dziękuje wszystkich swoim zawodnikom, rodzicom i opiekunom, którzy piękny, słoneczny weekend postanowili „przeznaczyć” na grę w szachy lub logistycznie umożliwili udział w niej. Następna Liga niewątpliwie już za rok.

Wyniki turnieju na chessarbiter.com oraz galeria:
III Dolnośląska Liga Juniorów – wyniki drużynowe
III Dolnośląska Liga Juniorów – wyniki indywidualne
Galeria zdjęć p. Urszuli

(Tomasz)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.