Szachy, lody i kiełbaski na Wiśniowej Polanie

Na zakończenie szkolnego sezonu szachowego w sobotę 23 czerwca 2018 Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zorganizował w Miłkowie /k. Karpacza II Turniej Wiśniowej Polany. W zawodach wzięło udział 78 dzieci oraz młodzież z jeleniogórskich i podjeleniogórskich (Miłków, Podgórzyn, Jeżów Sudecki) przedszkoli i szkół, które współpracują z KSz Jelonka. Celem imprezy była również integracja dzieci i rodziców, stąd współzawodnictwo połączone było z możliwością smakowania grilowanych kiełbasek, frytek a także lodów. Do rodzinnej atmosfery przyczynił się p. Krzysztof Wiśniewski -gospodarz Campingu 142 „Wiśniowa Polana”- który okazał wielką pomoc, udostępniając wspaniałe miejsce na szachowe spotkanie jak również ufundował nagrody. Fotorelacja w wykonaniu p. Urszuli Trusewicz. Bardzo dziękujemy :-)

W grupie Open do rywalizacji przystąpiły 22 osoby. Grano tempem szachów błyskawicznych 3 minuty + 2 s. za każdy wykonany ruch na zawodnika na partię na dystansie 9 rund. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kołodziejski, który wygrał z kompletem 9,0 pkt. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Bartłomowiczowi, a trzecie wywalczył Kacper Karp. Obaj zdobyli po 7,5 pkt. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Słowik, zdobywając 5,0 pkt. Rozdano również nagrody za pierwsze miejsca w kategoriach rankingowych. I tak wśród zawodników z rankingiem 1600 I miejsce dla Jakuba Trusewicza (6,0), ranking 1400 – Aleksander Gerono (5,0), ranking 1250 – Pola Dwojak (4,0), ranking 1000 – Anna Trjańska (2,0)

Najmłodsze dzieci grały tempem szachów szybkich (15 minut na partię na zawodnika) na dystansie 6 rund. W grupie G8 do współzawodnictwa przystąpiło 22 dzieci 8-letnich (z rocznika 2010). Bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo Wojciechowskich, które zgarnęło niemal całą pulę nagród. Pierwsze miejsce dla Szymona (5,5 pkt.), drugie dla Łukasza (4,5), natomiast Zosia (4,0) wygrała klasyfikację dziewcząt. Trzecia lokata przypadła dzielnie walczącemu Alexandrowi Kawulskiemu-Chodkiewicz (4,0)

Najbardziej zacięta i wyrównana rywalizacja miała miejsce w grupie D7, w której wystartowało 17 dziewcząt 7-letnich i młodszych. Pierwsza trójka zgromadziła na swoim koncie po 5,0 pkt. solidarnie tracąc po jednym punkcie w bezpośrednich pojedynkach. O ostatecznej kolejności decydowała zatem punktacja pomocnicza. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Cudyk, drugie Liliana Łoniewska a trzecie Aleksandra Gerono.

Natomiast w grupie C7 wśród 18 chłopców żadnego punktu nie pozwolił sobie odebrać Remigiusz Trusewicz i z kompletem 6,0 pkt. wygrał zawody. Druga lokatę wywalczył Adam Połeć (4,5), a trzecią Mateusz Glinkowski (4,0). Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dzieciom odwagi za udział w rywalizacji oraz rodzicom za wsparcie swych pociech, którzy pomimo nie najlepszej pogody zdecydowali się na przyjazd do Miłkowa. Mamy nadzieję że ciepłe kiełbaski, emocje związane ze współzawodnictwem i dobra zabawa na byku były dobrą rekompensatą za nienajwyższą temperaturę powietrza.

Szczegółowe wyniki dostępne są w systemie chessarbiter.com:
Grupa Open (9-16 lat) | Grupa G8 (8-latki)
Grupa C7 (Chłopcy 7-latki) | Grupa D7 (Dziewczęta 7-latki).

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii TURNIEJE, WYNIKI i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.