30.5 pkt.w Pucharze Polski

W rozgrywanym w dniach 1-4 maja w Szczyrku Pucharze Polski w szachach do lat 8 łącznie wystartowało 109 dzieci! W grupie tej znalazła się najliczniejsza w krótkiej historii naszego klubu ekipa 8 osób. Łącznie nasi dzielni zawodnicy uzyskali 30.5 pkt. Mieliśmy trochę pecha, jak również zabrakło doświadczenia i szczęścia. Po 5 rundach 3 nasze dziewczynki zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju,w tym jedna plasowała się na miejscu medalowym.Niestety ostatnie 4 rundy nie poprawiły ich pozycji.Ostatecznie Kasia Tkacz zajęła 13 miejsce w Polsce, a Oliwka Cudyk,Victoria Talaga,Weronika Sękiewicz i Ola Gerono znalazły się w trzeciej dziesiątce. Dodajmy,że mieliśmy nawiększą ekipę w tej kategorii w kraju.W grupie chłopców dzielnie walczyli Mateusz Glinkowski, Piotr Hejke i Witek Lipiński, lecz w tej kategorii grę w szach rozpoczynają już chłopcy 4-letni! Kasia i Oliwka zdobyły III kategorię szachową, Witek zaś IV. Z Dolnego Śląska oprócz 5 naszych dziewcząt wystartowały jeszcze tylko 2 dziewczynki. Dziękujemy dzieciom za walkę, a rodzicom za poświęcony czas i wspomaganie swoich pociech w najtrudniejszym w kraju turnieju ! Niedługo doświadczenie z tych zawodów zacznie przynosić jeszcze lepsze wyniki.

(Andy)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.