5 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.

22-osobowa reprezentacja naszego klubu wystartowała w miniony weekend (18-19.05.2019) w Legnicy w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.  Zdobyliśmy aż 5 medali. Złoto wywalczyła Oliwia Cudyk w kategorii dziewcząt do lat 8 tuż przed Aleksandrą Gerono. Srebrny medal wywalczył również Piotr Kołodziejski w kategorii C14, natomiast brązowe medale przypadły w udziale Jakubowi Bartłomowiczowi (C16) oraz Remigiuszowi Trusewiczowi (C8).

W turnieju brało udział 173 szachistów z dolnośląskich klubów. Zawodnicy grali tempem 15 min na zawodnika + 10 sek. za każde wykonane posunięcie. W zależności od ilości uczestników w poszczególnych grupach grano 7 lub 9 rund systemem szwajcarskim lub kołowym. Najmłodsi szachiści (grupy do lat 8 ) rywalizowały w sobotę, natomiast pozostałe grupy toczyły zmagania również w niedzielę.

W najmocniejszej grupie (C16-C18) nasz szachista, Jakub Bartłomowicz był trzecim wśród 16-latków zdobywając 3,5 pkt. i poprawiając swój ranking FIDE o 7 pkt. Natomiast w grupie C14 Piotr Kołodziejski zaprezentował się jeszcze lepiej zajmując drugie miejsce zdobywając 6 pkt. (+46 FIDE).

W kategorii dziewcząt do lat 12 tuż poza podium (4 miejsce) uplasowała się Aleksandra Zielińska z sześcioma punktami (+18 FIDE).  W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców mieliśmy trzech reprezentantów. Najlepszym okazał się Jakub Błaszkiewicz, który z 5 pkt-ami zajął 12 miejsce (+20 FIDE). Po cztery punkty turniejowe zdobyli Michał Cieszkowski oraz Igor Burda zajmując odpowiednio miejsca 21 i 23.

Wśród 10-latków najlepszym naszym zawodnikiem był Jakub Trusewicz, który zajął 5 miejsce zdobywając 6 pkt. Ósme miejsce zajął Alexander Kawulski-Chodkiewicz (5,5 pkt.), natomiast Krzysztof Mochól z 5 pkt-ami uplasował się na 14 miejscu. Wśród dziewcząt Nicole Kawulski-Chodkiewicz zajęła wysokie 7 miejsce zdobywając 5 pkt.

Najwięcej naszych zawodników startowało w kategorii do lat 8 – 6 dziewczynek i 6 chłopców, którzy zdobyli trzy medale. Wśród dziewczynek niepokonana z kompletem 7 pkt. Oliwia Cudyk zdobyła złoty medal. Życiowy sukces odniosła również Aleksandra Gerono zdobywając srebrny medal  (5 pkt.). Na uwagę zasługują również starty naszych pozostałych zawodniczek w tej kategorii wiekowej, ponieważ wszystkie dziewczynki uplasowały się w pierwszej 10-ce. 6 miejsce zajęła Katarzyna Tkacz , 8 miejsce Anna Ulanowska, 9 miejsce Weronika Sękiewicz oraz 10 miejsce Liliana Łoniewska (wszystkie 4 pkt.). Wśród 40 zawodników w kategorii C8 trzecie miejsce wywalczył Remigiusz Trusewicz, który remisując ostatnią partię zapewnił sobie brązowy medal (5,5 pkt). Zarówno Liliana jak i  Remik byli najlepsi wśród dzieci urodzonych  w 2012 r. co dobrze wróży przed mistrzostwami województwa 7-latków. Bardzo dobrze zaprezentował się Witold Lipiński, któremu do podium zabrakło zaledwie 0,5 pkt. – Witek zajął 5 miejsce. Mateusz Glinkowski był 12-ty  (4 pkt.), Piotr Ziemak 20-ty (3,5 pkt.), Aleksander Rybacki 22-gi (3 pkt.), Piotr Hejke 32-gi (2 pkt.).

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a rodzicom dziękujemy  za zaangażowanie i wspieranie swoich dzieci.

Końcowe wyniki dostępne są na chessmanager.com:
D8 | C8 | D10 | C10 | D12 | C12 | D14-16-18 | C14 | C16-18

Zdjęcia autorstwa Pani Urszuli Trusewicz znajdują się tutaj.

(Luk)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY, WYNIKI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.