Szachowy rok szkolny zakończony – III Turniej Wiśniowej Polany.

8 czerwca 2019 r. na terenie Campingu „Wiśniowa Polana” w Miłkowie Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zakończył sezon szachowy III Turniejem Wiśniowej Polany. Licznie przybyli zawodnicy oraz rodzice spędzili sobotę z szachami. Łącznie gościliśmy ponad 300 osób. Uczestnicy otrzymali drobny poczęstunek (lody, frytki) oraz zapewniono wszystkim przybyłym kiełbaskę z grila.

Turniej rozgrywany był w trzech grupach: OPEN (ur.2011 i starsi) oraz w grupach 7-latków: C7, D7  (ur. 2012 i młodsi). Grupa OPEN rywalizowała w formule szachów błyskawicznych (3min + 2 sek. za każde wykonane posunięcie) na dystansie 9 rund,  natomiast grupy przedszkolaków grały tempem 15 min. na zawodnika na dystansie 6 rund.

W grupie OPEN wystartowało łącznie 81 zawodników o dużym przedziale wiekowym (zawodnicy od 8 do 46 lat). Rozegrano wiele ciekawych pojedynków pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Nie zawiedli nasi najlepsi szachiści. Jedynym niepokonanym okazał się Jakub Bartłomowicz (1534 FIDE), który z dorobkiem 8,5 pkt. zwyciężył przed Piotrem Kołodziejskim (1364 FIDE) – 7,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Filipowicz (1155 FIDE) - 7 pkt. Rywalizacja była bardzo wyrównana ponieważ wszyscy zawodnicy na miejscach 3-6 uzyskali 7 pkt. (Jakub Błaszkiewicz, Katarzyna Tkacz oraz Jagoda Romejko). W związku z dużą rozpiętością poziomu szachowego reprezentowanego przez uczestników grupy OPEN organizatorzy postanowili nagrodzić najlepszych  zawodników wg rankingu szachowego (1000-1100, 1200-1250, 1400-1600, dziewczęta 1000-1100, dziewczęta 1250, dziewczęta 1400-1600). Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii znajdują się poniżej.

W kategoriach 7-latków rywalizowało łącznie 49 dzieci (20 dziewczynek i 29 chłopców). Wśród dziewcząt wygrała z kompletem 6 punktów nasza najlepsza szachistka w tej kategorii wiekowej, wicemistrzyni Dolnego Śląska Liliana Łoniewska. Drugie miejsce zajęła Iga Kubacka – 5 pkt., natomiast z 4 pkt-ami na trzecim miejscu uplasowała się Zosia Duczkowska. Czwarta zawodniczka Ala Fudali również uzyskała 4 pkt. lecz punktacja pomocnicza zdecydowała o kolejności dziewcząt.

Wśród chłopców walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie zwyciężył Piotr Ziemak przed Patrykiem Bąkiem – obaj po 5 pkt. Piotr jest czwartym zawodnikiem Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii do lat 7. Trzecim zawodnikiem turnieju został Kacper Węglarz, który podobnie jak czwarty Nerse Dzaganishvili mieli po 4,5 pkt.

Wyniki na chessarbiter: grupa C7grupa D7grupa OPEN.

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu władz oraz instruktorów Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra oraz nagrodom z Fundacji Orange. Podziękowania dla gospodarza obiektu Camping „Wiśniowa Polana” za udostępnienie obiektu jeleniogórskim szachistom.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

 

(Luk)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.