Wicemistrzostwo i trzecie miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów

W dniach 21-22 września w Ścinawce Średniej odbyła się tegoroczna edycja Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Spośród 184 zawodników, którzy zagrali w 10 grupach wiekowych (7 grupach rozgrywkowych) wystąpiło 27 zawodników klubu szachowego Jelonka Jelenia Góra. Największy sukces odniosło dwoje zawodników, którzy zdobyli miejsca na podium zawodów. Wicemistrzostwo Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych i srebrny medal wywalczył Jakub Bartłomowicz (grupa C15), natomiast trzecie miejsce zawodów i brązowy medal wywalczyła Aleksandra Zielińska (grupa D11). W każdej grupie wiekowej 3 pierwsze osoby, w tym Ola i Kuba zostały nagrodzone dyplomami, pucharami oraz nagrodami finansowymi. Niewiele do szczęścia zabrakło zawodnikom, którzy zdobyli czwarte miejsca w swoich grupach wiekowych: Katarzyna Tkacz (D9), Jagoda Romejko (D13), Piotr Kołodziejski (C13). Ponadto w zawodach wystąpili: Victoria Talaga-Siekierska (10. miejsce w D9), Nicole Kawulski-Chodkiewicz (12. miejsce w D9), Oliwia Cudyk (14. miejsce w D9), Aleksandra Gerono (17. miejsce w D9), Weronika Sękiewicz (21. miejsce w D9), Liliana Łoniewska (22. miejsce w D9), Alexander Kawulski-Chodkiewicz (10. miejsce w C9), Remigiusz Trusewicz (13. miejsce w C9), Antoni Ilek (16. miejsce w C9), Krzysztof Mochól (17. miejsce w C9), Jan Janic (18. miejsce w C9), Piotr Hejke (20. miejsce w C9), Mateusz Glinkowski (21. miejsce w C9), Witold Lipiński (23. miejsce w C9), Piotr Ziemak (35. miejsce w C9), Aleksander Rybacki (36. miejsce w C9), Katarzyna Michalak (9. miejsce w D11), Jakub Trusewicz (5. miejsce w C11), Jakub Błaszkiewicz (7. miejsce w C11), Michał Cieszkowski (15. miejsce w C11), Miłosz Kaszewski (19. miejsce w C13) oraz Piotr Filipowicz (15. miejsce w C15).

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów to najważniejszy szachowy sprawdzian i jedna z największych imprez szachowych w szachach klasycznych na Dolnym Śląsku. Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra gratuluje i życzy dalszych sukcesów wszystkim zawodnikom oraz dziękuje rodzicom i opiekunom, którzy słoneczny weekend przeznaczyli na udział w tej prestiżowej imprezie. Następne tego typu zawody dopiero za rok…

Szczegółowe wyniki Mistrzostw według grup rozgrywkowych w systemie Chessmanager:
Grupa C15+C17+D17, Grupa C13, Grupa C11, Grupa C9, Grupa D13+D15, Grupa D11, Grupa D9.

(Tomasz)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.