Aleksandra Zielińska wygrywa i wypełnia pierwszą normę na kandydata na mistrza!

Nasza 12-letnia Aleksandra Zielińska (na zawodach startowała w ramach klubu SPRINT Wrocław, równolegle zrzeszającego szachistów słabowidzących) znakomicie zagrała w Ogólnopolskim Turnieju Niewidomych i Słabowidzących Kobiet w Szachach, który odbył się w Mielnie w dniach 18-28 czerwca 2020.
Wygrała wszystkie swoje partie i z kompletem 9,0 pkt. bezapelacyjnie zwyciężyła w całych zawodach wśród 19 uczestniczek. Za sobą pozostawia wiele starszych i wyżej notowanych zawodniczek. Dodatkową nagrodą jest wywalczenie pierwszej normy na kandydata na mistrza krajowego Polskiego Związku Szachowego, a zatem przy nazwisku Oli pojawi się już kategoria I+. BRAWO!!! Serdeczne gratulacje dla naszej uzdolnionej i pracowitej juniorki oraz taty pana Pawła, który pojechał na zawody z córką. Ukłony składamy również niezłomnej mamie Ewie, nieustannie wspierającej i motywującej :-)
Końcowe wyniki dostępne są w systemie chessarbiter.com:
Ogólnopolski Turniej Niewidomych i Słabowidzących Kobiet w Szachach

(biały skoczek)
Ten wpis został opublikowany w kategorii STARTY i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.