Nowe informacje

    Pomimo dużych obostrzeń epidemiologicznych w kraju, grupa naszych szachistów wzięła udział w 2 najpoważniejszych imprezach szachowych na początku nowego 2021 roku. W Jastrzębiej Górze ( 722 km ) odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów, będące ostatnią eliminacją do Finałów Mistrzostw Polski, które już od lutego rozpoczynają się w różnych grupach wiekowych, począwszy od grup do lat 10. W dniach 2 – 9 stycznia w miejscowości, gdzie Pomnik Gwiazda Północy wskazuje najdalej na północ wysunięty punkt Polski, 3 nasze dziewczęta ubiegały się o awans. Jagoda Romejko zajęła wysokie 8 miejsce, które zapewnia udział w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na swój koszt. Istnieje akceptacja władz klubu na dofinansowanie udziału Jagody w tej najważniejszej imprezie szachowej w Polsce. W grupie D- 13 zagrały również Aleksandra Zielińska i Katarzyna Michalak. Dziękujemy dziewczętom za grę, a rodzicom za sfinansowanie udziału i opiekę. Również w Jastrzębiej Górze odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski, ale w młodszych grupach wiekowych. W grupie chłopców do lat 9 z awansu może się cieszyć Remigiusz Trusewicz, który zajął wysokie V miejsce. W grupie tej zagrali również Patryk Bąk, który znalazł się na liście rezerwowych do finałów, Piotr Ziemak i Kacper Węglarz. Z kolei w D – 9 awans wywalczyła Zosia Duczkowska. W grupie C – 11 wystąpili Jakub Trusewicz - 5.0 pkt. i Alexander Kawulski-Chodkiewicz – 4.5 pkt., zaś w D – 11 Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom za ambitną grę, a rodzicom za sfinansowanie udziału i opiekę. Należy zaznaczyć, że w tegorocznych Finałach Mistrzostw Polski w szachach klasycznych w różnych kategoriach wiekowych wystąpi aż 8 naszych zawodników (!!!), co jest rekordem w krótkiej historii naszego klubu. Oprócz wspomnianych już Jagody Romejko, Remika Trusewicza i Zosi Duczkowskiej, w finałach wystąpią także Piotr Kołodziejski (awans za wysoki ranking), Victoria Talaga-Siekierska, Oliwia Cudyk, Weronika Sękiewicz i Aleksandra Gerono, które awans wywalczyły jesienią.

(Andy)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.