Po I dniu Mistrzostw Polski Młodzików

     W dniu 21.02.2021 r. w Jastrzębiej Górze rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych dziewcząt. W I rundzie wszystkie jeleniogórzanki z KSz Jelonka grały czarnymi bierkami. 2 z nich były rozstawione, a 3 nie. I tak na 3 stole Oliwia Cudyk (Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra – nierozstawiona) grała z bardzo mocną przeciwniczką Kingą Lajdamik (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny). Pomimo bardzo dobrego początku Oliwki, po ponad 3 godzinnej batalii nasza zawodniczka musiała uznać wyższość bardziej utytułowanej przeciwniczki. Na 15 stole nasza najmłodsza zawodniczka Zofia Duczkowska (Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra – nierozstawiona) mierzyła się z Martą Juszczyk (MKSz Rybnik). Zosia budowała stopniowo przewagę, aż do 26 posunięcia, po którym niezbyt fortunnie obroniła się przed szachem. Konsekwencją tego błędu była utrata Hetmana, a ostatecznie porażka. Przy 25 stoliku Aleksandra Gerono (Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra – nierozstawiona) grała czarnymi bierkami przeciwko Helenie Narwojsz z UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański. Po początkowo wyrównanej partii, nasza reprezentantka zaczęła budować przewagę. Widząc to po 32 ruchu grająca białymi zawodniczka z Pomorza zaproponowała remis. Nasza zawodniczka tą propozycję przyjęła, w związku z czym pół punktu pojechało do stolicy Karkonoszy. Pozostaje trochę niedosyt po tej partii, bo można było zgarnąć pełną pulę, ale z drugiej strony trzeba szanować pół punktu z teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem. Na 28 desce Weronika Sękiewicz (Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra – rozstawiona) grając czarnymi nie dała żadnych szans Paulinie Jasiel z UKS Korona Gdańsk odnosząc bezdyskusyjne zwycięstwo w 41 posunięciach, kończąc partię klasycznym dwuwieżowym matem. Nasza ostatnia reprezentantka Victoria Talaga-Siekierska (Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra – rozstawiona) grała czarnymi przy 30 stoliku przeciwko Zofii Ragan z KSz HETMAN Koszalin. Swoje rozstawienie potwierdziła pewną i konsekwentną grą od samego początku budując przewagę. Jej skuteczna gra doprowadziła do zwycięstwa po 37 posunięciach.
Po intensywnym poranku nasze zawodniczki ze swoimi opiekunami udały się przywitać z morzem oraz odwiedzić najbardziej na północ wysunięty punkt Polski, przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Po dawce świeżego powietrza nasyconego jodem, wieczorem w hotelowym zaciszu rozpoczną się przygotowania do poniedziałkowych partii.
Podsumowując pierwszy dzień zmagań – na 5 pkt. Możliwych do zdobycia nasze zawodniczki uzyskały 2,5 pkt. Jutro od 9:30 kolejna runda. Mistrzostwa Potrwają do Niedzieli 28.02.2021 r.

(Luk)
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFORMACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>